Blogowanie

Blogerzy zarabiają, publikując dla niszowych grup, których w czasach dzienników i drukowanych magazynów nigdy nie byłoby stać na posiadanie własnego pisma.

Czym jest blog?

Blog to po prostu rodzaj strony internetowej zawierającej regularnie dodawane krótkie artykuły – to inny rodzaj „cyfrowej gazety”. Artykuły są umieszczane w porządku chronologicznym, a ich tematyka skupiona jest wokół niszowych zainteresowań właściciela. Blogi na początku swej kariery były osobistymi dziennikami specjalistów od technologii, którzy chcieli dzielić się swoimi dziennymi przemyśleniami z kolegami. Kiedy tylko możliwości publikowania oferowane przez blogi spowodowały eksplozję ich popularności, szybko stały się znaczącą branżą. Dziś każdy może z łatwością założyć bloga i dzielić się w ten sposób swoimi przemyśleniami ze światem. Jako internetowy przedsiębiorca możesz używać bloga nie tylko po to, aby dzielić się swoimi ideami, ale też do tworzenia własnego, niszowego magazynu biznesowego.

Do popularności blogów przyczyniło się kilka kluczowych elementów, które nie występują w przypadku tradycyjnych drukowanych dzienników i magazynów:
– Niski koszt i wygoda
– Aktualność
– Interaktywność
– Obsługa kanałów RSS

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *